Üniversite Temsilcilikleri

0
1466

Onlinefizik.com olarak Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde OnlineFizik temsilci öğrencileri seçiyoruz. Temsilci öğrenciler ulusal fizik klübümüzün yapıtaşları olacaktır.

Temsilcilerimizden beklentilerimiz ve nasıl başvuru yapacağınız konusundaki bilgilileri bu haberin devamında bulabilirsiniz.

Temsilcilerimizden beklentilerimiz;

  • Bulundukları üniversiteler ile bilgi alışverişinde OnlineFizik.com’a aracı olmak.
  • Eğer mevcut bir fizik topluluğu var ise bu topluluk ile irtibat halinde olmak ve çalışmalarına katkıda bulunacak.
  • Fizik topluluklarının bilimsel çalışmalarına ivme kazandırmak.
  • Mevcut bir fizik topluluğu yok ise, topluluğu oluşturmak için OnlineFizik ile koordine şekilde gerekli, çalışmaları üniversitesinde yürütmek.
  • OnlineFizik tarafından organize edilecek sempozyum, panel ve bilim şenlikleri gibi etkinliklerin üniversite bazında duyurulmasına ve organize edilmesine katkıda bulunmak.
  • Onlinefizik.com fizik toplulukaları hakkında öğrencilere detaylı bilgiler veremek böylece yurdun dört bir yanındaki üniversite öğrencilerinin aynı çatı altında buluşmalarını sağlamakta yardımcı olmak.

Yukarıda saydığımız temel beklentiler doğrultusunda seçeceğimiz temsilciler yardımı ile üniversitelerde fizik toplulukları kurmayı mevcut fizik topluluklarını güçlendirmeyi amaç ediniyoruz. Üniversite fizik topluluklarını OnlineFizik çatısı altında buluşturup, aralarındaki etkileşimi arttırıp ulusal ve uluslararası ortak projelere imza atmak en büyük arzularımızdan birisi.

OnlineFizik fizik toplulukları yapılanma süreci sonrasında;

  • Periyodik etkinlikler düzenlenecek. Her etkinlik için bir üniversite seçeceğiz ve tüm fizik topluluklarının katılımını sağlamaya çalışarak etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Bu etkinliklere örnek verecek olursak: seminerler, paneller, proje yarışmaları, sempozyumlar vs.
  • Uzun dönemli projeleri birden fazla üniversite fizik topluluğunun işbirliği ile hayata geçirmeye çalışacağız.
  • Fizik topluluklarımıza üye olan öğrencilere “OnlineFizik Topluluk Kartı” vereceğiz. Bu kartların çeşitli seyahat firmalarında, kitabevlerinde ve çeşitli işyerlerinde indirim kartı olarak kullanılabilmesi için çalışmalar yapacağız.

Fizik öğrencileri arasındaki iletişimin güçlendirilmesine yönelik yaptığımız bu hizmet sayesinde her üniversite de bulunan üniversite temsilcilerimiz çeşitli periyotlarla internet ortamında buluşup fizik öğrencilerinin ihtiyaçlarını, düşüncelerini ve ileriye dönük olarak neler yapmamaz gerektiğini  tartışabilecek ve böylece fizik öğrencileri arasında bir bütünlük sağlanmış olacaktır. İsteyen herkes fizik topluluklarına üye olabilecek ama temsilcilikler için bazı kıstaslar gerekecek. Her üniversite için sadece 1 temsilci seçilecektir.

Eğer sizde bulunduğunuz üniversite de onlinefizik.com temsilcisi olmak istiyorsanız;

1) 4 yıllık bir yükseköğretim kurumunda fizik mühendisliği, fizik veya fizik öğretmenliği bölümlerinden birine kayıtlı olmalısınız.
2) İnternet erişim konusunda sıkıntınız olmamalı.
3) Bölümünüzü sevmeli ve sosyal ilişkileriniz kuvvetli olmalı.

Eğer onlinefixzik temsilci öğrencisi olmaya karar verdiyseniz buraya tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

https://www.onlinefizik.com/index.php?option=com_performs&formid=1


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here