“UFO denen aslında doğa olayları”

0
1081
İngiltere Savunma Bakanlığı’nın hazırladığı gizli bir rapor, uçan daire olarak nitelenen UFO’ların meteor düşmesi veya elektromanyetik plazma bulutları olduğunu vurguluyor.
231467.jpg - 27.09 KB


İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından büyük bir gizlilikle yazılan UFO Raporu, uzaylılara ait herhangi bir somut kanıt olup olmadığını sorguluyor. ‘Unidentified Aerial Phenomena in the UK’ (Gökyüzünde Bilinmeyen Oluşumlar) adlı raporun yazarının kimliği açıklanmadı. Rapor, kamuya yönelik hazırlanmamış olmasına karşın, 6 yıl gizli tutulduktan sonra, İngiltere’deki Bilgi Edinme Hakkı Yasası uyarınca açıklandı.

Rapor, gökyüzünde bizleri izleyen uzaylılar var mı sorusuna, olumsuz yanıt veriyor. Rapor özetle, “Uzaylıların varlığına, onların kötü niyetli etkinliklerine dair bir kanıt bulunmamaktadır” diyor ve ekliyor “Gökyüzünde süzülen ve uçaklara zarar verecek cinsten nesnelerin varlığına dair kanıt bulunmamıştır”.

DOĞA OLAYLARI UFO SANILIYOR
Raporun iddia ettiği gibi yeşil cüceler yoksa, farklı kültürlerden insanların uzaylıları gördüklerini söylemeleri neden ve nasıl açıklanıyor?

Raporun bu soruya yanıtı şöyle: “Meteorlar ve diğer göktaşları atmosfere girdiğinde sürtünmeyle kıvılcım çıkararak ışık saçar; meteorlar UFO görüntüsünün nedeni olabilir.” Yeryüzünden bakıldığında UFO gibi gözüküp, gerçekte bunların meteor düşmesi olduğunu savunan rapor, atmosferin iyonosfer katmanındaki elektrik ve manyetik bulutları kanıt gösteriyor. Havadaki elektrik yüklenmesinin de etkisiyle plazma bulutları ışık saçıyor.

231466.jpg - 27.87 KB

‘KİŞİLER YANLIŞ HATIRLIYOR’
Rapor, uzaylılarla yakın temasa geçtiğini söyleyen insanların anlatılarını, beyinlerindeki zaman loblarında anlık bir şaşma olduğunu ve yaşanan deneyimleri yanlış ve bulanık hatırlamaları ile açıklıyor. Raporda, UFO yanılsamasının başka fiziksel nedenleri de sıralanıyor; örneğin, farklı ve parlak ışıklara sahip uçaklar ve balonlar gibi.

UFO’CULAR RAPORU CİDDİYE ALMAYACAK
Raporun tüm bilimselliğine karşın birçok kişiyi ikna etmekte zorlanacağı kesin. Farklı kültürlerden insanlar UFO’ları gördüklerini ve uzaylılarla yakın temasa geçtiklerine inanıyor. Birçok insan, hükümetlerin güvenlik gerekçeleriyle UFO’ların varlığını örtbas ettiğini, çünkü bunu kabul etmenin hükümetleri zayıf göstereceğini vurguluyor.
www.ntvmsnbc.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here