Türkiye’nin e-bilim dergisi “NetBilim”

0
1509

Türkiye’nin dört bir yanından üniversite öğrencilerinin katılımı ve "Bilim her zaman "NET"’tir" parolası ile yola çıkan NetBilim ilk sayısı ile Aralık 2006’da yayın hayatına başlamıştır. Ülkemizin hatta tüm toplumların en önemli eksikliklerinden biri olan bilimsel okuryazar birey sayısının azlığını gözönüne alırsak, atılan bu adımın bilimsel düşünebilen, yaşantısını bilimsel olarak yorumlayabilen kısacası bilimsel okuryazar bireyler yetiştirilmesinde önemli bir  yeri olduğunu düşünüyoruz.

İleriye dönük uzun soluklu bir çalışma olarak kendini niteleyen NetBilim dergisi Aralık 2006 sayısı ile yayın hayatına başladı. Derginin ilk sayısının kapak konusu "Türkiye’de Petrol Var mı?". Dergide yer alan bazı makaleler ise: Zaman Boyutu ve Paralel Evrenler, Nanoteknoloji, Güneş Fırtınaları…

Yayın sorumluluğunu Gazi Üniversitesi öğrencilerinden Gökhan ATMACA’nın üstlendiği derginin genel yayın ve görsel yönetmenliğini ise aynı üniversitede öğrenci olan Cankat AKDEMİR yürütmektedir. Yazar kadrosunu ise www.kuark.org adresinde yayın yapan Kuark Araştırma-Geliştirme bünyesinde yer alan üniversiteli öğrenciler ile çeşitli üniversite öğrencileri oluşturmaktadır.

Dergi hakkında ayrıntılı bilgiyi http://netbilimkuark.byethost9.com/netbilimaralik.htm adresinden alabilir ve ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirip, inceleyebilirsiniz. NetBilim pdf formatında hazırlanmış olup Acrobat Reader ve benzeri bir program aracılığı ile görüntülenebilir.

NetBilim dergisini buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

onlinefizik.com Netbilim tanıtım sponsorlarından biri olup Aralık 2006 sayısının içeriğine katkısı bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here