T-Math 1. Çalıştay Çağrısı

0
1821

T-Math : Teknoloji Destekli Matematik Eğitimi Projesi kapsamında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretmenlere yönelik 40 saatlik bir çalıştay…

planlanmaktadır. Çalıştayın genel amacı matematik öğretmenlerinin problem çözme süreçlerinde teknoloji kullanımıdır. Geometri Sketcpad, Grafiksel Hesap Makinaları, Excel vb. teknoloji araçlarının matematik problemlerinin çözüm süreçlerinde nasıl öğretime entegre edilebileceği, problem çözümlerinde öğrencilere bu araçlar ile nasıl yardımcı olunabileceği hakkında öğretmenler bir eğitimden geçecek, projeyi yürüten akademisyenler ile beraber çalışma imkanı bulacaklardır.Çalışma ortamı tamamı son teknoloji bilgisayarlar ile donanmış labratuvarlar olacaktır. Çalıştay sonunda, çalışmalara katılan tüm öğretmenlerimize katılım belgesi verilecektir.

Çalıştay tamamı ile ücretsizdir. Özel veya devlet ilköğretim / ortaöğretim kurumlarındaki tüm matematik öğretmenlerine açıktır. Çalıştay Kasım ayı ortalarında başlayacak ve yaklaşık 4 hafta sürecektir. Çalışma saatleri olarak Cumartesi 9:00 ile 12:30 arası düşünülmektedir. Öncellikle Ankara ve yakın çevresinde çalışmakta olan öğretmenlerimizi, eğitimine devam eden öğretmen adaylarımızı, yine matematik eğitimi alanında doktora veya master yapan eğitimcileri bu çalıştaya katılmaya davet ediyoruz.

Çalıştaya katılım için ön başvurular iki şekilde yapılabilir.

Çalıştaya kabul edilecek öğretmen sayısı en fazla 20 olacaktır.

T-Math Projesi O.D.T.Ü Bilimsel Araştırmalar Projeleri kapsamında desteklenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here