NASA kainata Beatles dinletecek

0
1616Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 4 Şubat’ta, NASA’nın ve ünlü grup Beatles’ın kuruluşunun 50. yıl dönümünü kutlamak için, kainata Beatles’ın “Across The Universe” şarkısını çalacak.

WASHINGTON – NASA’nın internet sitesindeki açıklamaya göre, şarkının yayımı, pazartesi günü GMT 00.00’da (TSİ 02.00) başlayacak. Dünya’dan 431 ışık yılı uzakta bulunan Kutup Yıldızına ulaşması planlanan şarkı, evrende saniyede 186bin mil hızla “yolculuk edecek.”

Eski Beatles üyelerinden Paul McCartney, bu girişimden memnuniyet duyduğunu ifade ederken, cinayete kurban giden şarkının bestecisi John Lennon’ın eşi Yoko Ono, “bunu yeni bir çağın başlangıcı olduğunu ve bir gün milyarlarca gezegenle iletişime geçileceğini” söyledi.

Bu, NASA’nın bir Beatles şarkısını ilk kullanışı değil. Paul McCartney, 2005 yılının kasım ayında, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki (UUİ) 3 astronota dünyadan canlı konser vermişti.

NASA’nın açıklamasında, 4 Şubat’ta dünyadaki tüm Beatles hayranlarının “Across The Universe” şarkısını çalmaları istendi.

Kaynak:NTVMSNBC

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here