Küresel Isınmaya Yeni Önlemler

0
1222

Dünyanın en sıcak sorunu küresel ısınma, son olarak Washington’da yapılan bir konferansta tartışıldı. ABD, Avrupa, Afrika ve Asya’dan siyasetçilerin konferansta aldıkları kararlar, bu konuya bakış açılarının değiştiğini gösterdi.


Washington’da yapılan konferansta ABD, Avrupa, Afrika ve Asya’dan siyasetçiler iklim değişikliğiyle nasıl mücadele edilmesi gerektiği konusunda uzlaşmaya vardı. Delegeler, süresi 5 yıl sonra dolacak Kyoto Protokolü’nün yerini alacak uluslararası anlaşma için acilen bir takvim oluşturulması fikrini benimsedi.yrıca, sera gazlarının salımı konusunda gelişmekte olan ülkelerin de zengin ülkeler gibi hedeflere tabii tutulması gerektiği konusunda uzlaşmaya varıldı. Karbon emisyonlarının milyonda 550 partikülle sınırlandırılması gerektiğine işaret edildi ve böylece ilk kez karbon emisyonlarına bir sınırlama getirilmiş oldu.

7 TEMMUZ’DA 7 KENTTE 7 KONSER
Küresel ısınmayla mücadele alanında siyasetçi ve sanatçılar da girişimlerde bulunuyor. Eski ABD başkan yardımcısı Al Gore’un öncülüğünde pek çok sanatçının katılımıyla dev bir konser düzenlenmesi öngörülüyor.

7 Temmuz’da 7 kentte ‘SOS’ başlığı altında düzenlenecek konserler dizisinde Sheryl Crow, Red Hot Chili Peppers, Snoop Dog, Bon Jovi, Black Eyed Peas gibi şarkıcı ve gruplar sahne alacak.

Organizatörler, burada amacın Live Aid etkinlikleri gibi yoksullar için para toplamak değil insanları sistem değişikliğine çağırmak olduğunu belirtiyor.

Kaynak: NTVMSNBC

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here