fizikBOT

0
1515

onlinefizik.com olarak sizler için msn messenger da kullanabileceğiniz bir fizik sözlüğü oluşturduk. FizikBOT adı verilen bu robota günün 24 saati msn messenger aracılığı ile ulaşabilir ve de istediğiniz fizik teriminin anlamını sorabilirsiniz.
FizikBOT ile konuşmak için yapmanız gereken ilk şey msn@onlinefizik.com  adresini msn messenger listenize eklemek. Siz ekledikten hemen sonra fizikBOT online olacak.
fizikBOT u bir fizik sözlüğü olarak kullanmak için fizikBOT’a msn messenger da !sozluk aradiginiz fizik terimi komutu ile isteginizi bildirmek. Örnek verecek olursak  !sozluk acisal hiz  
Burada dikkat etmemiz gereken husus aradigimiz kelimenin tüm harfleri küçük harf olacak ve de Türkçe karakterleri (ı ç ş ö ü ğ) içermeyecek. Örneğin dışlama ilkesini arıyorsak !sozluk dislama ilkesi olarak arayacağız.
FizikBOT’u şuan için 350 msn messenger kullanıcısı aktif olarak kullanmaktadır. Sözlük içeriği hergün geliştirilmektedir. Aranılıp bulunamayan terimler sistem tarafından kaydedilmekte ve 24 saat içinde bizim tarafımızdan incelenip sözlüğe eklenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here