Fizik Öğretim Programları

0
10166

Bilindiği üzere 2004 yılında 4. ve 5. sınıf "Fen ve Teknoloji Dersi" ve 2005 yılında ise 6., 7., ve 8. sınıf "Fen ve Teknoloji Dersi" öğretim programı geliştirme süreçleri tamamlanmıştır. 2006-2007 yılı eğitim ve öğretim yılı itibari ile 1-6. sınıflar yeni öğretim programına göre öğrenim görmektedirler.
İlköğretim derslerinde yapılan köklü öğretim programı değişikliğinden sonra Lise dört yıla çıkarılmıştır. Dört yıllık lise göz önüne alınarak Fizik Öğretim Programı Geliştirme Çalışmaları Mart 2006 ayında başlamıştır. Ocak 2007 ayı itibari ile Fizik 9., 10., 11., ve 12. sınıf öğretim programının çerçevesi belirlenmeye başlamıştır.
Fizik Öğretim Programı geliştirme çalışmalarının aşamaları hakkında ilgilenenleri bilgilendirmek, öğretim programı geliştirme sürecinde etkileşimde bulunmak amacı ile bir web sayfası hazırlanmıştır. Bu sayfa yardımıyla mümkün olduğunca fazla ve geniş kesimin görüş, düşünce, öneri ve eleştiri şeklinde katkısını yeni öğretim programına sağlamayı hedeflemekteyiz. Fizik Öğretim programı web sayfası henüz hazırlanma aşamasında olup çok kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Web adresi:
http://www.fizikprogrami.info/
http://www.fizikprogrami.com/ 
şeklindedir.

Bu yolla bulunabileceğiniz olası katkı ülkemizin sağlıklı ve sevilen bir fizik öğretim programına kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Fizik Öğretim Programı Geliştirme Komisyonu
Adına
Prof. Dr. Bilal GÜNEŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here