Einstein’ın Sırrı / Görelilik Görece Kolaylaştı

0
3385

dmnu33C.jpg - 4.90 KB

Einstein’ın Sırrı / Görelilik Görece Kolaylaştı (Einstein Brainchild)

Yazarı :

Barry PARKER

Yayınevi : Güncel Yayıncılık

Einstein… Yaşamış en büyük bilim adamı… Isaac Newton’dan beri hiç kimse evreni böylesine yeni, devrimsel ve ürkütücü bir biçimde ifade etmemişti. Fizikçi ve popüler bilim yazarı Barry Parker, geniş bir kitleyi hedefleyerek kaleme aldığı kitabında, onun teorilerinin anlamını ve güzelliğini yalın bir dille ve anlaşılır kılmayı başarıyor. Parker, Einstein’in hayat hikayesinin izlerini sürerken, ortaya koyduğu son derece önemli ve çığır açan teorilerini de kavrama imkanı buluyoruz. Einstein’ın özel ve genel görelilik kuramlarının kapsamı ve anlamı, belki de ilk kez bu kadar açık bir anlatımla ortaya konuldu.
Einstein teorileri kadar, kişiliği hakkında da bilgi edinmeye; uzay ve zamanın gizelerini Einstein’in eşsiz zekasının eşliğinde keşfetmeye hazır mısınız?
"…Parker’ın kalemini ve illüstrasyonları yaratıcı bir şekilde kullanması kara delikler, kozmoloji ve kuantum mekaniği konularını daha basit ve anlaşılır bir hale getiriyor…"
– Robert L. Zimmerman, Oregon Universitesi-
"Parker, Einstein’ın kişisel tarihiyle birlikte uzay-zaman, yerçekimi, yıldızların ve evrenin yapısı kavramlarımızda devrim yapmış teorilerini, eğlenceli ve iyi düşünülmüş bir biçimde ortaya koymada son derece başarılı."
– Dr. V. Gordon Lind, Utah State Universitesi-
"…Einstein’ın fikirleri kadar, kendisi ve hayatı hakkında bilgi edinmek güzeldi. Einstein hakkındaki birkaç yanlış kanıyı düzelten, modern fiziğin temellerini ve nasıl ortaya çıktığını anlatan, çok iyi kaleme alınmış bir kitap…"
– Dr. J. Ward Moody, Brigham Young Universitesi-

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here