Einstein Biyografi

0
1678

050408017.jpg - 14.10 KB

Bilim Dünyasından Bir Hayat

John Gribbin, Michael White
İNKILAP KİTABEVİ / Anı Biyografi Dizisi

Albert Einstein dünya görüşümüzü temelli değiştirdi ve kimse bu görüşü onun çalışmalarını anlamadan kavrayabileceğini iddia edemez. Bu ilginç kitapta, Einstein’ın hayatı ve çalışmaları eşine az rastlanan bir sürükleyicilikle anlatılıyor.

"Bilimsel çalışmalarına harika bir giriş, okuduklarımın en açık ve anlaşılır olanı. Göreliliği açıklayan sayısız kitaptan sonra ilk kez teoriyi anlamaya başladığımı hissettim."
J.G. Ballard, Daily Telegraph

"Tatmin edici… Einstein’ın zayıf yanları kadar, teorilerine de yer veriyor. Bütün dedikodu ve kulaktan dolma bilgilerin ortasında, Einstein’ın sadece ünlü olmak için değil, gelmiş geçmiş tüm zihinler içinde doğayla en uyumlu zihne sahip kişi olduğu için ünlü olduğunun hatırlatılması hoş."
Independent on Sunday

"Belki de hepimizin yapması gerektiği gibi, kuantum fiziğini, göreliliği ve birleşik teoriyi en azından eğitim görmemiş kişiler tarafından anlaşılabileceği kadar anlamak istiyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun, açıklamalar harika."
John Cornvvell. The Spectator

"Whiîe ve Gribbin ‘in başarısı Einstein ‘m fikirlerini matematiğe yakın olmayan okuyuculara da anlaşılır kılmakta… Zorlayıcı ama akıcı, yazdığı üç boyutlu modeller ve analojiler aydınlanmada ender bir macera."
Sunday Times

"e=mc2 ‘nin ne olduğunu öğrenmek isteyen ama sormaya korkanlar için ideal bir kitap."
Chronicle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here