6. Uluslararası Balkan Fizik Birliği Öğrenci Konferansı

0
1578

Türk Fizik Derneğinin, TAEK, Yıldız Teknik Üniversitesi, Muğla Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi, Rize Üniversitesi, Harran Üniversitesi ve  Aksaray Üniversitesinin destekleri ile düzenleyeceği ISCBPU-6 , Sixth İnternational Student Conference of the Balkan Physical Union (6. Uluslararası Balkan Fizik Birliği Öğrenci Konferansı) bilimsel toplantısı 21 – 24 Ağustos 2008 tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi / Bodrum’da gerçekleştirilecektir.


2008 yılında 6. si gerçekleştirilecek ISCBPU – 6, Sixth International Student Conference of the Balkan Physical Union bilimsel toplantısının Danışma Kurulu Başkanı Prof.Dr.Nikolai Tonchev (Balkan Fizik Birliği Yönetim Kurulu Üyesi – Bulgaristan) Uluslararası Bilim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Angelos Angelopoulos (Yunanistan Fizik Derneği Başkanı)  ve Organizasyon Komitesi Başkanı Araş.Gör.R.Burcu Çakırlı (İstanbul Üniversitesi) dir.

 

Daha önce gerçekleştirilen BPU Öğrenci konferansları, 1994 yılında İzmir / Türkiye ‘ de , 1996 yılında Bansko / Bulgaristan’da, 1997 yılında da Cluj – Napoca / Romanya’ da 2006 ve 2007 yıllarında Bodrum / Türkiye’de düzenlenmiştir.

 

ISCBPU – 6, Sixth International Student Conference of the Balkan Physical Union Avrupa ve Balkan ülkelerinden Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine açıktır. Konferansın amacı, öğrenciler arasında gerçek bir arkadaşlık ve bilim atmosferi yaratmaktır. Fiziğin tüm disiplinlerinde gerçekleşmiş en son bilimsel çalışmaları öğrencilerin anlayacağı basit bir şekilde aktaracak çok sayıda konusunda tanınmış yerli ve yabancı çağrılı konuşmacılar yer alacaktır. Konferansta öğrenciler fiziğin tüm disiplinlerindeki konuları içeren bilinen veya orijinal konularda yaptıkları araştırmaları sözlü sunum veya poster şeklinde sunabileceklerdir.  Sözlü ve poster sunumların amacı, öğrencileri araştırma yapmaya teşvik etmek, fiziği sevdirmek  ve bir sunum yapmalarını tevsik ederek pratik yapmalarını sağlamaktır. Konferansın dili İngilizce’dir.   

Daha ayrıntılı bilgi  için web adresi:  

http://iscbpu6.turkfizikdernegi.org

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here