5. Balkan Fizik Birliği Öğrenci Konferansı

0
1717

"5. Balkan Fizik Birliği Uluslararası Öğrenci Konferansı (ISCBPU-5), 21-24 Ağustos 2007 tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştirilecek. ISCBPU-5 Balkan Fizik Birliği, Türk Fizik Derneği,Yıldız Teknik Üniversitesi ve Muğla Üniversitesi tarafından düzenleniyor.

Konferans, Avrupa ve Balkan ülkelerinden tüm lisans ve lisansüstü fizik öğrencilerine açık.

ISCBPU-5 Balkan Fizik Birliği (BPU) taradından düzenlenen öğrenci konferanslarından beşincisi. Bundan önce İzmir (1994), Bansko / Bulgaristan (1996), Cluj-Napoca / Romanya (1997) ve son olarak Bodrum (2006) konferansları düzenlenmişti.

Konferans, Avrupa ve Balkan ülkelerinden tüm lisans ve lisansüstü fizik öğrencilerine açık. Konferansın amacı, bilimsel bir atmosferde öğrenciler arasındaki dostluk ilişkilerini güçlendirmek. Konferans çerçevesinde, Türkiye ve yurt dışından tanınan fizikçiler tarafından, fizikteki yeni gelişmeleri de kapsayacak şekilde, lisans düzeyinde dersler verilecek. Öğrenciler tarafından hazırlanacak sözlü ve poster sunumların bilinen veya popüler fizik konularından oluşması bekleniyor. Sözlü ve poster sunumların amacı, öğrencilerin araştırma yapmaya teşvik edilmesi ve sunum yapmak konusundaki yeteneklerinin geliştirilmesi.

Konferansın tüm sunumları İngilizce olarak gerçekleştirilecek.

Bilgi için:

http://iscbpu5.balkanphysicalunion.org/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here